Hoppa till innehåll

Mitt namn är Frida Trostemo och jag jobbar som fastighetsmäklare i Östersund. I en bostadsaffär får ingenting lämnas åt slumpen, det är därför viktigt att du som säljare ställer krav vid valet av fastighetsmäklare. Mitt mål är att anpassa och finna den bästa lösningen utifrån alla mina kunders behov och livssituation, såklart få bäst betalt och ge både säljare och köpare en trygg och smidig bostadsaffär.

Genom att tillhöra Svensk Fastighetsförmedling vet jag att jag har tillgång till de bästa verktygen på marknaden för att göra er bostadsaffär så lyckad som möjligt, detta är en otrolig trygghet för både dig och mig!

Efter några år som marknadsledande bostadsrättsmäklare i Danderyd så har jag valt att flytta hem till Jämtland och Östersund!
Så tveka inte att höra av dig till mig om du går i säljtankar!

- Danderyds mest anlitade bostadsrättsmäklare 2019 och 2020.
- Bäst Betyg Östersund helår 2022, Reco.se
- Mest Rekommenderad Östersund helår 2022, Reco.se
- Bäst Betyg Östersund helår 2023, Reco.se

 

Kundernas omdömen

2026-02-06
På ett mycket kunnigt, professionellt sätt har Frida Trostemo hjälpt oss med försäljningen av vår fastighet. Vi har fått snabb återkoppling i alla steg av försäljningen och Frida har varit lyhörd för de faktorer som varit betydels...
Annika K
2025-12-26
Lättsam, trevlig och kan varmt rekommendera Frida!
Erika E
2025-12-25
Frida Trostemo kommer jag varmt rekommendera som mäklare. Hjälpsam, ödmjuk och en varm människa och supertrevlig. Önskar familjen lycka till med tillskottet❤️
Eva Margareta Gunilla H
2025-12-12
Mycket trevlig och tillmötesgående som verkligen lyssnar, Sätter både köpare och säljare i fokus. Rekommenderar varmt Frida
Daniel Kristoffer G
2025-12-09
Frida har varit proffsig och tillgänglig under hela vår försäljningsprocess. Hon har hållit oss uppdaterade om intressenter och varit en trygg hand genom hela arbetet.
Petter F
2025-12-08
Frida är hjälpsam, engagerad och lyhörd inför både säljare och köpares behov.
Sofie S
2025-10-27
Hon är duktig å jör sit jobb bra Hon är en som jag skulle kunna rekommendera till andra som som ska sälja sitt huss eller köpa hus
Mattias W
2025-10-25
Kunnig , lugn , trygg , noggrann.
Maria L
2025-10-07
Frida och jag har haft en mycket god kommunikation. Hon har varit lätt att prata med på telefon och när jag har mejlat frågor har hon svarat på mejlen på ett tydligt och vänligt sätt.
Erika R

Mina sålda bostäder