Hoppa till innehåll

Ida är en sådan där härlig person som är nöjd med livet och utstrålar just den känslan. Hon har arbetat som mäklarassistent hos oss på Svensk fastighetsförmedling sedan 2007 och kan inte tänka sig att byta arbetsplats. ”Jag älskar vår passion att hjälpa människor i deras livs största affärer.” Hon har arbetat med kundservice sedan gymnasiet och nu njuter hon av att kunna hjälpa säljare och köpare under hela bostadsaffären, från start och in i mål. Hon uppskattar särskilt mycket att få komma till andra människors hem och att ha visningar. Själv är hon en väldigt hemmakär person som tycker att det är kul med inredning och tycker om att städa! Men låt inte det skrämma dig. Ida föredrar att komma till ”verkliga hem, som inte ser ut som på Instagram”.

Trygghet är ett kärnord inte bara för Svensk fastighetsförmedling utan också för Ida. ”Karlskoga är fint på det sättet. Här är lugnt och tryggt. Här lever man livet och mår gott.”

 

Kundernas omdömen

2025-12-13
Toppenbra mäklare som är kompetent, engagerad och lyhörd. Helnöjd med min köpupplevelse! Rekommenderas.
Denise Å
2025-12-11
Enkel och lätt att ha att göra med.
Per Nils Victor P
2025-12-09
Engagerad, trevlig och proffsig Dessutom påläst och snabb med återkoppling med besked och frågeställningar
Hans F
2025-12-05
Mycket driven och bra mäklare. Jobbar för både säljare och köpare.
Daniel B
2025-12-05
Lättsam och trevlig med koll på läget. Och plötsligt blev det inte så jobbigt att köpa/sälja sitt hus.
Malin B
2025-12-05
Väldigt trevlig o väldigt kunnig med allt som ingår i en husförsäljning
Lena Karin Carola O
2025-12-03
Mycket glad och trevlig! Gjorde sitt jobb galant. Fick mycket bra återkoppling hela tiden om vad som hände med min fastighet. Kan varmt rekommendera Johanna. Skulle jag sälja igen så skulle jag anlita henne! // Thomas
Thomas K
2025-12-01
Professionell kompetent och effektiv men ändå lätt att umgås med och har humor och nära till skratt. Det har vari ett rent nöje att jobba med henne!!!
Anita S
2025-12-01
Proffesionellt och genuint bemötande genom hela processen. Kom med olika försäljningsförslag som vi diskuterade för att gör det bästa av vår situation. Rekommenderar starkt då allt löste sig jättebra!
Johanna H