Här presenterar vi en villa belägen i Los Balcones som ligger strax söder om Torrevieja. Villan som är renoverad med högsta standard har stor tomt med pool i ett soligt läge. Bostaden har stora sällskapsytor såväl inne som ute och en genomgående öppen planlösning. Tomten med sina ca 600 kvm skapar fina förutsättningar för social samvaro och trevliga tillställningar.
Villan som är fördelat över två plan har 4 sovrum. 5 badrum, vardagsrum och kök. Köket som är stilrent är fullt utrustat och har bra arbetsyta och goda förvaringsmöjligheter. I vardagsrummet finns sällskapsdel, separat matplats och en pelletskamin för lite kyligare kvällar. Vardagsrummet har ett trevligt ljusflöde från de stora fönsterpartierna. På detta plan finns två av de fyra sovrummen båda med bad-ensuite. I masterbedroom finns även en walkin-closet och utgång till en av de alla terrassera som finns.
På nedervåningen finns ytterligare två sovrum, ett sällskapsrum, barkök, ett badrum och gym för den aktive.
Här bor man med närhet till både mataffär, apotek, restauranger. Flertalet golf/padelbanor finns inom ett bekvämt avstånd från bostaden och ner till havet tar man sig med bilen på 5–10 minuter.
Detta är den perfekta för den stora familjen, en villa som har allt och lite till.
Fastighetsskatt (IBI):876 euro/år
Kontakta oss för mer information eller för att boka visning.
Objektnummer: 333247
Varmt välkomna till oss på Svensk Fastighetsförmedling i Torrevieja