Välkommen till denna fantastiska, helt nyrenoverade våningslägenhet i det populära området Santa Catalina, i Palma.
Belägen i närheten av det charmiga torget "Pau Casals" erbjuder denna bostad en perfekt kombination av modern elegans och bekvämlighet.
Med sina generösa 100 kvadratmeter erbjuder denna våning en underbar känsla av rymd och ljus. Den har för närvarande två rymliga sovrum, varav ett med ett praktiskt omklädningsrum och ett badrum en suite. Det fullt utrustade köket är elegant integrerat i det rymliga vardagsrummet och matsalen, vilket ger en känsla av samhörighet och möjlighet att umgås med familj och vänner.
Balkongen på cirka 7 kvadratmeter erbjuder en vacker fri utsikt där du kan njuta av soliga morgnar eller avkopplande kvällar. Kvaliteten på renoveringen är av högsta klass med parkettgolv, luftkonditionering för både varma och kalla dagar, gasradiatorer för extra komfort och full-utrustat kök med toppmoderna Bosch-apparater.
Denna lägenhet har PVC-ytterfönster med dubbelglas för att garantera tystnad och isolering, samt vita lackade innerdörrar för en modern och stilren touch.
Byggnaden, som är utrustad med hiss, uppfördes 1975 och har låga gemensamma kostnader (ca 60 € per månad).
Läget är helt perfekt - Santa Catalina är känt för sin charmiga atmosfär och närheten till restauranger, kaféer och butiker.
Ett stenkast bort finns den populära restauranggatan La Fabrica, matbutiker och den vackra saluhallen.
Kom och besök denna vackra och helt nyrenoverade våning!