Mitt i Playa de las Américas, bara några minuter från stranden, hittar du den här unika fastigheten på 67 m² som är smart uppdelad i två fristående studios. Varje del har eget badrum, fullt utrustat kök och en privat terrass med utsikt mot havet – perfekt för att njuta av morgonkaffet eller kvällssolen.
Båda enheterna är totalrenoverade med moderna material och genomtänkt design. Här är det bara att flytta in eller börja hyra ut direkt. Tack vare det centrala läget och den höga efterfrågan i området är detta en investering med mycket god avkastning, både för kort- och långtidsuthyrning.
Fastigheten ligger i det populära komplexet Torres de Yomely, som erbjuder pool, hiss och ett oslagbart läge nära restauranger, butiker och nöjen. En parkeringsplats i komplexet ingår dessutom.
Det här är en sällsynt möjlighet för dig som söker en lättskött och lönsam investering på Teneriffas solsäkra sydkust.