Rymlig lägenhet med tre sovrum, två badrum varav ett en-suite, och garage i Palma centrum, på Can Maçanet, nära carrer OMS och Plaza España.
Lägenhetens läge är fantastiskt, i hjärtat av Palma centrum, och inkluderar bekvämligheten med en parkeringsplats, vilket är en lyx i Palma centrum.
Lägenheten ligger på första våningen och har 115 kvm boyta, en privat innergård och en balkong.
Innergården nås från köket och tvättstugan. Observera att två fönster från ett kontor på första våningen vetter mot denna innergård och inte kan stängas, då de annars skulle bli mörka. Tänk på detta innan du bokar en visning.
De två badrummen är utrustade med badkar. Förutom innergården finns en tvättstuga.
Garaget nås via carrer de Can Burgos med fjärrkontroll, med en bred port och bekväm in- och utfart.
Garaget ingår i det angivna priset. Att köpa en liknande parkeringsplats i en byggnad i Palma, som boende i området, skulle kosta mellan 60 000 och 80 000 euro.
Parkeringsplatsen är rymlig och lättåtkomlig, med en dubbel metallport med fjärrkontroll. Detta är ovanligt för garage i Palma centrum, som ofta är svåra att nå med begränsat utrymme och svår manövrering.