Denna smakfullt renoverade lägenhet med tre sovrum är belägen i det eftertraktade området Aloha, känt för sitt bekväma läge nära Puerto Banús. Det nya gångstråket längs kanalen ger en härlig promenadväg till både Centro Plaza och Puerto Banús – Costa del Sols mest ikoniska semesterdestination nås på bara några minuter till fots.
Aloha-området erbjuder dessutom ett stort utbud av utmärkta restauranger, caféer och andra bekvämligheter, vilket gör detta till ett idealiskt läge för både permanentboende och semester.
Lägenheten ligger högst upp i en tvåvåningsbyggnad och nås via en trappa (ingen hiss finns, men tillgängligheten är god). När du kliver in i bostaden möts du av en ljus och avkopplande atmosfär. Den öppna planlösningen mellan kök, vardagsrum och matplats är genomtänkt och speglar det moderna sättet att leva – med sociala ytor och direkt access till terrass för att njuta av det eftertraktade utelivet i solen.
Lägenheten har en giltig turistuthyrningslicens, vilket gör den redo för omedelbar korttidsuthyrning. Det attraktiva läget säkerställer hög efterfrågan från både långtids- och semesterhyresgäster.
Bostaden kan säljas fullt möblerad och inflyttningsklar – perfekt för dig som vill börja njuta eller hyra ut direkt i sommar.
En privat parkeringsplats ingår.
Ref 432786
Vi på Svensk Fastighetsförmedling kan förmedla alla bostäder till försäljning på Costa del Sol.
Välkommen att kontakta oss så hittar vi ditt drömboende tillsammans!