Hoppa till innehåll
Torrevieja

Takbungalow med stor solig takterrass och vacker sjöutsikt – Urb. Baños de Europa, Torrevieja

  • Typ: Lägenhet
  • Rum: 3, varav 2 sovrum
  • Driftkostnad: 350 EUR/år
  • Upplåtelseform: Äganderätt

Välkommen till denna trivsamma takbungalow i populära urbanisationen Baños de Europa, perfekt belägen mellan saltsjöarna i Torrevieja. Här bor du i ett lugnt område med vacker natur runt omkring och samtidigt nära stadens service, restauranger och stränder.

Bostaden erbjuder 2 sovrum och 1 badrum samt ett ljust vardagsrum med plats för både soffgrupp och matbord. Köket ligger i anslutning till vardagsrummet och ger en praktisk planlösning.

Från bostaden når du ett trevligt uterum som fungerar perfekt som extra vardagsrum året runt. På markplan finns även en privat terrass samt ett förråd och parkeringsplats.

En av bostadens stora höjdpunkter är den generösa takterrassen där du kan njuta av solen hela dagen och den fantastiska utsikten över saltsjöarna. Här finns gott om plats för utemöbler, solstolar och grill – en perfekt plats för både avkoppling och sociala stunder.

Urbanisationen har ett mycket fint poolområde med stor gemensam pool och en grön, lummig trädgård som skapar en härlig semesterkänsla året runt.

En idealisk bostad både som permanentboende, semesterbostad eller investering i solen.

Kontakta oss gärna för mer information eller för att boka visning.

Om Bostaden

Sammanfattning

Typ: Lägenhet
Rum: 3, varav 2 sovrum
Byggnadsarea: 56 m2
Utgångspris: 149 000 EUR
Byggnadsår: 2002
Driftkostnad: 350 EUR/år
Upplåtelseform: Äganderätt

Allmänt

Region: Costa Blanca
Kommun: Torrevieja
Område: La Siesta

Ekonomi

Utgångspris

149 000 EUR

Driftkostnader

350 EUR/år

Fördelas enligt följande

Samfällighet: 350 EUR

Utöver ovanstående eventuella driftkostnader tillkommer fastighetsavgift med belopp om 180 EUR.

Observera att driftskostnaderna som anges ovan baseras på säljarens faktiska kostnader det senaste året om inget annat särskilt anges.
Vilka driftskostnader köparen kommer att ha beror på hur bostaden kommer att användas, vilka abonnemang som kommer att tecknas och övriga omständigheter i det enskilda fallet.

Pantbrev

Det finns 0 pantbrev uttaget om sammanlagt 0 kr

Alla bilder och video

+ 23 Visa alla 29 bilder
 

Karta och område

Intresseformulär

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig inom kort.

Kontaktuppgifter
Vänligen ange förnamn
Vänligen ange efternamn
Vänligen ange telefonnummer
Vänligen ange e-post
500 tecken kvar
Vill du få nyheter och erbjudanden?

Oj, något gick fel! Försök igen. 

Ett ögonblick!
Tack, dina uppgifter är sparade!
Du fyllde inte i någon e-postadress. Ange den nedan för att inte missa någon information.
 
 
 
Ta del av vår integritetspolicy
 
 
 

Liknande bostäder till salu

La Siesta, Torrevieja
Dela bostad: Dela på Facebook Dela med epost Dela med sms Kopiera länk Länken kopierad

Planritning