Magisk finca med pool och stor tomt, belägen i Lloseta, 20 minuter från Palma.
Med sina typiska stenklädda väggar ligger denna charmiga fastighet bredvid en mycket originell by på Mallorca: Lloseta.
En ny avfart till motorvägen och en praktisk tågstation gör denna by till en nyupptäckt juvel: belägen vid foten av Tramuntana-bergen är den utgångspunkt för underbara promenader och cykelturer, omgiven av natur och skogar.
Fastigheten på 270 m² har tre sovrum och två badrum (ett extra badrum en suite skulle enkelt kunna läggas till), luftkonditionering, öppen spis, rinnande vatten och el, vackra originaldetaljer och en fantastisk pool med en stort soldäck.
Tomten på 24 000 m² är helt inhägnad. På grund av tomtens storlek skulle byggnaden kunna utökas: på baksidan av huset finns ett gammalt stall som, med rätt utveckling, kan anslutas och ge fastigheten det där extra magiska utrymmet: utsikten är extraordinär!
Läget erbjuder närhet till Palma, flygplatsen och havet, vilket gör detta till det perfekta boendet för den som vill ha lugnet med bekvämt avstånd till stadens puls.
Kontakta oss för mer information eller för att boka en visning!